Colonna Kinnisvara ja Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi  heategevusaktsioon 2014 aasta lõpus oli suunatud kahe sünnitusjärgse peretoa värskenduskuurile. “Kuna üheks meie tegevusvaldkonnaks on kodude loomine, otsustasime anda oma panuse, et elu algus oleks kodune ka sünnitusmajas,” kommenteeris kampaaniat Colonna Kinnisvara juhatuse liige Roberto de Silvestri.

Sisearhitekt Kard Männili sõnul oli sihiks luua keskkond, kus oleks hea olla nii uuel ilmakodanikul kui tema vanematel. „Rahuliku värvivaliku ja liigendatud planeeringuga soovisin kujundada helge ruumi, kus kõik tunnevad end teretulnuna,“ ütles Männil. “Nii sai lagedast palatist mõnus peatuspaik, mille sisustus on igati haiglanõuetele vastav: ruum peab olema kergesti puhastatav ning materjalid vastupidavad ja hügieenilised.“

Toa juurde kuulub modernne WC ja vannituba, kööginurk söögilaua ja külmikuga ning kõik vajalik beebi eest hoolitsemiseks. Äsja sünnitanud emade seisundit ja soove arvestades on uutes peretubades kõrgemad voodid ning kiiktoolid, kus on mugav last imetada ja kiigutada. Toa pehmet värvigammat järgivad voodipesu, rätikud ja hommikumantlid. Kuna neil päevadel veedetakse põhiline aeg just voodis, on seal mugavuse lisamiseks kahe padja asemel neli. „Meeleolu aitavad luua nii dimmeriga suunatavad valgustid, puitdetailid, lõbusad nagid kui karaamitud imetillukesed riided seintel,“ lisas sisearhitekt. Renoveeritud perepalatid asuvad 5. korrusel ja on kasutamiseks Pelgulinna Sünnitusmaja tavahinnakirja alusel. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.