Heategevuskampaania kutsub annetama laste vaimse tervise esmaabi koolitustesse

Colonna ja Peaasi.ee heategevuskampaaniaga kogutakse annetusi koolituste käivitamiseks, mis õpetavad noori ja lapsevanemaid märkama laste vaimse tervise muresid ning pakkuma esmast tuge.

Uuringute järgi kogeb 33% teismelistest madalat vaimset heaolu, umbes kolmandik teismelistest on kurvad ja masendunud. Iga 10 noor tunneb, et tal ei ole kedagi, kellega oma mure jagada. Samal ajal on 82% teismeliste laste vanematest oma lapse vaimse tervise pärast mures ja ligi pooled (44%) ei tea, kas on piisavalt põhjust tegutseda.

“Paljud noored ega lapsevanemad ei ole kindlad, mida teha, kui laps nende poole oma vaimse tervise murega pöördub ega pruugi märgata vaimse tervise ohumärke. Oskus näha ja pakkuda esmast vaimse tervise alast toetust aitab vähendada vaimse tervise häirete süvenemist,” rääkis Peaasi.ee tegevjuht ja kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.

Selleks, et vaimse tervise esmabi koolitused esmakordselt lasteni ja lapsevanemateni jõuaksid, käivitavad Colonna Heategevusfond ja Peaasi.ee teadvustamise ja annetuste kogumise kampaania. “Annetuste toel pannakse kokku koolitusprogramm, mille eesmärk on suurendada laste vaimse tervise mure märkajaid ning esmase toe pakkujaid,” ütles Colonna juht Roberto de Silvestri. “On väga oluline, et lapsed tunneksid, et oma muredest on turvaline rääkida ja lapsevanemad oskaksid kuulata ja tegutseda.”

2024.aasta kevadel algavad koolitused kestavad korraga umbes 10 tundi ja on suunatud lastele ja noortele vanuses 11-14 eluaastat (5.-7. klass) ja lapsevanematele. Eesmärk on jõuda koolitustega 1 protsendini Eesti elanikest.

2018. aastal loodud Colonna Heategevusfond toetab laste tervishoidu, panustab nende haridusse ning sporditegevusse.